fbpx

Targi HOLZ HANDWERK w Norymberdze

holz-handwerk-logo

Pod koniec marca wybraliśmy się do Norymbergi, gdzie co dwa lata odbywają się targi dotyczące obróbki drewna.

 

Norymberga to drugie co do wielkości miasto Bawarii, gospodarcza i kulturalna stolica Frankonii. Miasto to znane jest m.in. z organizowanych tutaj wielkich imprez targowych, a firma NürnbergMesse zaliczana jest do 15 największych firm wystawienniczych na świecie. Mieliśmy okazję się o tym przekonać podczas ostatnich targów Holz Handwerk, które odbyły się kilka dni temu w tym mieście. Ilość wystawców i zwiedzających wprawiała w osłupienie, trudno było poruszać się w tym tłumie, a dobiegający zewsząd hałas prezentowanych maszyn przyprawiał o ból głowy.  Udało nam się jednak porozmawiać z naszymi dostawcami, chociaż przyznam, że łatwo nie było. Do tej pory spotykałam ich na targach w Kolonii, które bardziej koncentrują się na kontaktach handlowych pomiędzy producentami i dystrybutorami. Targi w Norymberdze to miejsce, gdzie producenci spotykają użytkowników, stąd tak ogromna ilość zwiedzających.

W Norymberdze prezentowali się prawie wszyscy ważni w tej branży. Był tutaj m.in. Festool, Felder, Bosch itp. Z naszych dostawców pojawiły się następujące firmy: Kirschen, Bessey, ECE, Wera, Stabila, Stanley, Sjobergs i Tormek.  Zaprezentowali oni kilka nowości, które wkrótce wprowadzimy do oferty naszego sklepu Dluta.pl.

01 02 04
 Wejście na targi.  W firmie Sjobergs, podczas rozmowy z Ulfem. Wkrótce pojawią się również u nas filmy dot. stołów.
 05  06  07
Do sprzedaży trafi również imadło. Nowością jest kowadło, dostosowane do każdego stołu. Wolfgang z firmy Tormek obiecał przyjechać do nas na pokazy.
 08  09  15
Firma Bessey w tym roku świętuje 125 lat! Seria REVO to niewątpliwie bestseller! Natknęliśmy się także na takie żółte stoisko!
 10  11  12
Produkty ECE sprzedają się u nas coraz lepiej. Dlatego też będziemy poszerzać ich ofertę. A takie oto cudeńka wypuścił ostatnio Kunz!
 17  16  14
Wera, Parat, Picard i Kirschen należą do tzw. grupy PRIMIUM. Produkty firmy Wera to prawdziwe cudeńka! A tutaj znowu żółto 🙂
 18  21  13
W firmie Kirschen rozmawiałam z Alexą. Niestety tutaj nie znalazłam nowości 🙁 A tutaj taki oto koszyk obfitości.
26 27 28
Wystawiali się tutaj także rzemieślnicy tworzący w drewnie. O mały włos przyjechałby razem z nami do Polski. Drewniane torebki? Czego to ludzie nie wymyślą!
 19  20  22
Norymberska starówka jest urocza! Kościół NMP powstał w latach 1355-1366.  A to dom żony Albrechta Dürera, obecnie restauracja.
 23  24  25
Widok na rzekę Pegnitz.  W kościele św. Warzyńca znajdują się rzeźby Witta Stwosza. Wokół złotej fontanny odbywa się słynny jarmark świąteczny.
 29  30  31
A to klasyka tego regionu: bratwurst, precle i piwo. Kolejny klasyk: wołowina w sosie piernikowym. A do tej knajpki warto zajrzeć!

 

Agnieszka Baraniok-Lipińska

Komentarz do “Targi HOLZ HANDWERK w Norymberdze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *