Blog dla miłośników ręcznej pracy w drewnie

Dla tych, którzy cenią tradycyjne techniki stolarskie oraz rzeźbiarskie i sami za ich pomocą chcą tworzyć drewniane rękodzieło.

Cześć!

Mam na imię Agnieszka i mam bzika na punkcie ręcznej pracy w drewnie. Moje serducho bije mocniej szczególnie na widok drewna lipowego, z którego tworzę najczęściej łyżki oraz misy. Uwielbiam rzeźbić w drewnie, a jeszcze bardziej lubię uczyć tego rzemiosła innych! Interesuje mnie również stolarstwo, szczególnie od strony narzędzi, z którymi jestem związana od ponad trzydziestu lat.

Jeśli więc chcesz:
– poznać tradycyjne techniki stolarskie i rzeźbiarskie
– dowiedzieć się, jak używać narzędzi do ręcznej obróbki drewna
– nauczyć się łatwych metod ostrzenia
– odkryć różne gatunki drewna

jesteś w dobrym miejscu!

Narzędzia stolarskie towarzyszą mi od dziecka. Po raz pierwszy miałam z nimi kontakt w przydomowym warsztacie, w którym obserwowałam mojego majsterkującego tatę. Wtedy nie miałam pojęcia, że będę kiedyś prowadziła największy w Polsce sklep z narzędziami do ręcznej pracy w drewnie DLUTA.PL.

Dziś mogę śmiało powiedzieć, że ten sklep to moje największe zawodowe osiągnięcie! To wyjątkowe miejsce dla pasjonatów, które stworzyłam z pomocą kilku cudownych kobiet. I wiesz co? Kiedyś budziło zdumienie, że sklep z narzędziami prowadzą same kobiety. Na szczęście dziś nikt już się temu nie dziwi — zmieniły się czasy, ale także nasza zgromadzona przez lata wiedza i doświadczenie bronią się same.

I właśnie tą wiedzą chcemy się z Tobą podzielić na tym blogu. To ma być miejsce, w którym o ręcznej obróbce drewna opowiemy Ci fachowo, ale w prosty sposób. Bardzo nam zależy, abyś czuł się tutaj dobrze, niezależnie czy dopiero zaczynasz, czy może jesteś już mistrzem w swoim fachu. Będzie nam niezmiernie miło, wspierać Cię na każdym kroku Twojego rozwoju i być częścią Twojej stolarskiej lub rzeźbiarskiej pasji!

Zatem nie przedłużając, zapraszamy Cię do wspólnej ekscytującej przygody!

Mała pasja często staje się początkiem drogi do spełniania marzeń.

ekipa sklepu Dluta.pl