Wygraj tygodniowy kurs snycerski pod okiem mistrza!

praca snycerska

Czy marzysz może o tym, aby nauczyć się rzeźbienia w drewnie, ale nie wiesz, od czego zacząć? Nasz sklep DLUTA.PL, celebrując 20-lecie działalności, otwiera przed Tobą drzwi do świata rzeźbienia w drewnie – sztuki, która łączy w sobie pasję, kreatywność i precyzję. Z tej okazji przygotowaliśmy konkurs snycerski, który może być Twoim pierwszym krokiem na tej fascynującej drodze. Mamy dla Ciebie atrakcyjne nagrody, które sprawią, że Twoje marzenia o rzeźbieniu staną się rzeczywistością! Czy jesteś gotów podjąć to wyzwanie i odkryć w sobie rzeźbiarza?

Data publikacji: 28 marca 2024r.

Odkryj w sobie pasję rzeźbienia!

W tym roku nasz sklep DLUTA.PL obchodzi wyjątkowy jubileusz – 20 lat istnienia. Te 2 dekady upłynęły nam nie tylko na sprzedaży narzędzi do pracy w drewnie, ale również na dzieleniu się wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie. A ponieważ praca w drewnie to także nasza pasja, to ogromną przyjemność sprawia nam przekazywanie jej dalej, aby jak największa ilość osób mogła doświadczyć kojącej mocy drewna.
Z tej okazji mamy przyjemność zaprosić Cię do udziału w konkursie snycerskim, który jest nie tylko celebracją naszej rocznicy, ale przede wszystkim okazją do podzielenia się z innymi Twoją pasją, umiejętnościami i niepowtarzalną historią.

Podstawowe zasady konkursu

W ramach naszego konkursu zachęcamy Cię do stworzenia unikatowej płaskorzeźby, która nie tylko będzie odzwierciedleniem Twojego rzemiosła, ale również osobistego stosunku do przemijającego czasu, gdyż tegoroczny temat to “Moje wspomnienia”. Myślisz może, że to za trudne? Za chwilę podpowiemy Ci kilka rozwiązań, ale zanim to nastąpi, spójrz, jak wyglądała praca, która wygrała w zeszłym roku.

Oto praca Kasi, która w 2023 roku wzięła udział w naszym konkursie i pojechała do Garbatki.
Temat brzmiał: “Lipa – moja inspiracja”.
Kasia dopiero stawiała swoje pierwsze kroki w snycerstwie i jej praca była bardzo prosta pod kątem technicznym. Zachwyciła nas natomiast jej kreatywność i estetyka wykonania!

Co zatem może przedstawiać Twoja praca? Może to być przedmiot, który kojarzy Ci się z dzieciństwem lub możesz uwiecznić moment, który zmienił Twoje życie. Może też to być po prostu scena z codziennego życia, która na zawsze utkwiła w Twojej pamięci. Pamiętaj, aby Twój pomysł był nietuzinkowy, bo wysoko oceniamy kreatywność!

Pracę możesz wykonać w dowolnym drewnie, choć sugerujemy lipę, bo w niej najłatwiej jest rzeźbić. Format pracy nie powinien być mniejszy niż 20×20 cm. Jeśli masz problem z takim kawałkiem drewna lipowego, znajdziesz je w naszym sklepie.

Jaką techniką powinieneś wykonać tę pracę? Nie muszą to być wcale dłuta rzeźbiarskie. Kasi wystarczył nożyk snycerski i proste stolarskie dłuto, więc sam widzisz, że nie masz zbyt dużo wymówek 😉 Bądź pomysłowy, zaskocz nas! Udowodnij swoją pracą, że może nie potrafisz jeszcze rzeźbić, ale masz w sobie ogromną chęć do nauki tego rzemiosła.

Nie zwlekaj, weź udział w naszym konkursie i wygraj jedną z trzech niezwykle atrakcyjnych nagród!

Nagrody w konkursie

W tym roku mamy aż trzy nagrody w konkursie! Ich łączna wartość to ponad 3 tys. złotych! Partnerem naszego konkursu i fundatorem głównej nagrody jest ZSDiL w Garbatce Letnisku.

Nagroda główna:
Tygodniowy kurs snycerski w Szkole Drzewnej w Garbatce-Letnisku

Miejsce na ekskluzywnym, tygodniowym kursie snycerskim pod okiem mistrza Mirosława Dziedzickiego, który odbędzie się w malowniczej Garbatce k. Radomia. Zajęcia będą odbywały się w najnowocześniejszej szkole tego typu w Polsce!
To niepowtarzalna okazja do zgłębienia tajników rzeźbienia, poznania technik pracy dłutami i wykańczania powierzchni drewna. Kurs zapewni Ci nie tylko cenne umiejętności, ale także inspirację i nowe spojrzenie na sztukę snycerską. Pamiętaj, nocleg i wyżywienie pozostają po stronie uczestnika, z możliwością wykupienia ich w szkolnym internacie.
Termin kursu: 1-7 lipca 2024r.

Druga nagroda:
Indywidualne warsztaty snycerskie

Druga nagroda to 6 godzin indywidualnych warsztatów z Agnieszką Baraniok-Lipińską, czeladniczką w dziedzinie rzeźby w drewnie. Warsztaty odbędą się w naszej firmowej pracowni Alelipa! k. Poznania, gdzie będziesz miał okazję pracować nad własnym projektem pod okiem eksperta, zdobywając cenne wskazówki i porady.
Dodatkowo będziesz mógł wypróbować niezwykle szeroką gamę narzędzi rzeźbiarskich i stolarskich, które znajdują się w naszej firmowej pracowni.
Termin do uzgodnienia.

Trzecia nagroda:
Profesjonalny zestaw narzędzi snycerskich KIRSCHEN

Trzecia nagroda to profesjonalny 4-częściowy zestaw narzędzi snycerskich od renomowanej szwajcarskiej firmy KIRSCHEN, idealny zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych rzeźbiarzy. Zestaw ten otworzy przed Tobą nowe możliwości w pracy z drewnem!
W skład tego kompletu wchodzi dłuto płaskie, półokrągłe i kątowe, a także nóż snycerski. Taki zestaw pozwala na tworzenie prostych prac snycerskich. Można go łatwo rozbudować o kolejne elementy.
Narzędzia są gotowe do pracy od razu po wyjęciu z opakowania i charakteryzują się ekstremalną ostrością.

Jak wziąć udział w konkursie?

  1. Zapoznaj się z regulaminem konkursu.
  2. Stwórz płaskorzeźbę o wymiarach co najmniej 20×20 cm, odzwierciedlającą temat “Moje wspomnienia”.
  3. Podczas pracy nad nią wykonaj minimum 3 zdjęcia dokumentujące proces tworzenia – od pierwszych szkiców po finalne dzieło. Wszystkie zdjęcia powinny przedstawiać zarówno Twoją pracę, jak i Ciebie.
  4. Pracę prześlij na adres: DLUTA.PL, ul. Powstańców Wlkp. 55, Drużyna, 62-053 Mosina. Praca przechodzi na własność sklepu DLUTA.PL i nie podlega zwrotowi.
  5. Zdjęcia prześlij na adres alelipa@dluta.pl

W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie osoby dorosłe.

Terminy

Pracę snycerską oraz zdjęcia należy przesyłać do 31 maja 2024r.
Jeśli masz ochotę, możesz dołączyć kilka zdań, w których opiszesz swoją pracę. Możesz także napisać, dlaczego chcesz rozwinąć swoje rzeźbiarskie umiejętności.

Jeśli chcesz, możesz proces tworzenia prezentować w swoich mediach społecznościowych. Będzie nam miło, jeśli oznaczysz nas w tych postach 🙂

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 2 czerwca 2024r. na naszych mediach społecznościowych. Z wygranymi skontaktujemy się także mailowo.

Kryteria oceny

Nasze jury, składające się z zespołu DLUTA.PL, oceni prace pod kątem kreatywności, estetyki wykonania oraz oryginalności w interpretacji tematu “Moje wspomnienia”.
Przesłane zdjęcia oraz wiadomości tekstowe nie mają wpływu na ostateczny werdykt.

Dodatkowe informacje

  • Kurs snycerski w Garbatce – CKU Garbatka.
  • Organizacja konkursu i pozostałe nagrody – alelipa@dluta.pl, 519 699 443.
  • Regulamin konkursu – Regulamin
kurs snycerski w Garbatce - uczestnik
kurs snycerski w Garbatce - uczestnik
kurs snycerski w Garbatce - uczestnik
kurs snycerski w Garbatce - uczestnik
kurs snycerski w Garbatce - uczestnik
kurs snycerski w Garbatce - uczestnik
kurs snycerski w Garbatce - uczestnik i mistrz
kurs snycerski w Garbatce - uczestnik
kurs snycerski w Garbatce - uczestnik

Nie przegap tej wyjątkowej okazji, by podzielić się swoją pasją i talentem. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym rzeźbiarzem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z drewnem, ten konkurs jest dla Ciebie. Pokaż nam swoje wspomnienia zamknięte w drewnie i dołącz do naszej społeczności pasjonatów!


Autorka tekstu:

Agnieszka Baraniok-Lipińska

Agnieszka Baraniok-Lipińska

Od ponad 20 lat prowadzę sklep specjalizujący się w sprzedaży narzędzi do ręcznej pracy w drewnie. Jednak nie tylko sprzedaję te narzędzia, ale przede wszystkim sama ich używam! Choć w swoim warsztacie spędzam długie godziny, gdzie rzeźbię, strugam, szlifuję, wiercę, piłuję, to nadal uważam, że jestem dopiero na początku swojej przygody z drewnem.
Dzięki tej praktyce o narzędziach wiem prawie wszystko, ale przede wszystkim rozumiem potrzeby klientów, szczególnie tych, którzy tak jak ja dopiero się uczą.
Kilka lat temu wpadłam na pomysł Samouczków Rzeźbiarskich – zestawów do samodzielnej nauki rzeźbienia i strugania drewna. W 2021 roku stworzyłam mój pierwszy autorski projekt: serię Samouczek drewniana łyżka, który podbił serca naszych klientów. Obecnie prowadzę również warsztaty rzeźbienia w drewnie dla osób początkujących pod nazwą “Alelipa!”, a także konsultacje z ręcznego ostrzenia narzędzi.


Powiązane Wpisy

20-lecie sklepu DLUTA.PL – największe sukcesy i porażki

W ciągu ostatnich 20 lat, prowadząc DLUTA.PL, przeżyłam prawdziwą karuzelę emocji – od uniesień po [...]

Szkoła Drzewna w Garbatce – miejsce wyczarowane z drewna

Jedni znają to miejsce z czasów, gdy byli szkolnymi uczniami, inni odwiedzają je jako dorośli [...]

Rzeźbienie w drewnie dla początkujących

Chcesz zacząć rzeźbić w drewnie, ale nie wiesz, jak zacząć, jakie narzędzia wybrać, skąd wziąć [...]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button