Warsztaty rzeźbienia w drewnie z autorem Samouczka pierwsza rzeźba

warsztaty rzeźbienia w drewnie

Szukasz sposobu na twórcze spędzenie czasu? Jesteś na dobrej drodze! Drodze, która prowadzi do leśniczówki pełnej wiórów, zapachu drewna i rzeźbiarskiej pasji. Warsztaty rzeźbienia w drewnie czekają na Ciebie! W końcu kiedy, jak nie teraz jest idealny czas, aby odkryć swoją nową pasję lub po prostu spędzić kreatywnie weekend. Z dala od cywilizacji, w ciszy, spokoju, wśród ludzi podążających ścieżką życia w stylu slow…

Data publikacji: 26.09.2019

Warsztaty rzeźbienia w drewnie

rzeźbienie w drewnie

W trakcie warsztatów każdy z uczestników będzie mógł wykonać, według własnego projektu, małą formę rzeźbiarską i zabrać ją do domu. Dla ochotników przygotowano również możliwość wykonania drzeworytu i zrobienia odbitek. Przy pracach rzeźbiarskich, w zakresie przygotowania projektu oraz podczas ćwiczeń z operowania narzędziami uczestnicy mogą liczyć na pełne wsparcie ze strony doświadczonego rzeźbiarza. Dodatkowo przewidziane są piesze wycieczki po lesie oraz sobotnie rozmowy o sztuce w blasku żarzącego się ogniska. 

Za dodatkową opłatą, każdy z uczestników, również początkujący może spróbować swoich sił w jeździe konnej.

Głównym celem warsztatów jest połączenie aktywności rzeźbiarskiej z bliskością natury, która daje możliwość wyciszenia, odpoczynku, a także sprzyja twórczej koncentracji.

Dla kogo są warsztaty rzeźbienia w drewnie?

  • Dla tych, którzy mają ochotę nauczyć się rzeźbiarstwa.
  • Dla marzących o twórczym wyciszeniu w otoczeniu natury.
  • Dla chcących mieć wartościową rzecz, zrobioną własnoręcznie.
  • Dla młodszych, starszych, indywidualistów i  dla rodzin.

W czasie warsztatów organizator zapewnia twórczą aktywność, blisko natury. Sztuki snycerskiej będą mogły nauczyć się zarówno osoby chcące pierwszy raz spróbować rzeźbienia, jak i ci, którzy z dłutami i drewnem mieli już do czynienia. Gwarantujemy dobre samopoczucie wszystkim szukającym  wyciszenia i oddechu podczas realizacji swoich pasji i zdobywania nowych umiejętności. Warsztaty prowadzone w niewielkich, sześcioosobowych grupach pozwalają na indywidualne podejście do każdego uczestnika.  

Warsztaty rzeźbienia w drewnie poprowadzi:

warsztaty rzeźbienia w drewnie - Maciej Sperski

Maciej Sperski – absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Wydziału Komunikacji Multimedialnej, a wcześniej Liceum plastycznego w Gdyni Orłowie. Magister sztuki, dyplomowany snycerz, czynny pedagog. Ponadto jest autorem serii Samouczek pierwsza rzeźba wydawanych we współpracy z firmą dluta.pl. Są to zestawy do samodzielnej nauki rzeźbienia w drewnie.

Więcej na temat Samouczków rzeźbiarskich przeczytasz m.in. w artykule pt. “Samouczek drewniana łyżka – pomysł na wyjątkowy prezent”

Gdzie odbędą się warsztaty?

warsztaty rzeźbienia w drewnie - leśniczówka

Warsztaty odbędą się w leśniczówce zlokalizowanej w pobliżu Borów Tucholskich, między Kaszubskim a Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym. To magiczne miejsce położone zarówno w środku lasu, jak i jednocześnie blisko jeziora, oddalone od jakichkolwiek miejscowości. Województwo pomorskie.

Dla osób niezmotoryzowanych istnieje możliwość odbioru ze stacji PKP Lipusz.

Szczegóły organizacyjne

Warsztaty odbędą się w sobotę i niedzielę 3 i 4 października 2020 r., istnieje jednak możliwość zakwaterowania się już w  piątkowy wieczór.

Cena wynosi 690 zł za osobę. W cenę wliczono dwa noclegi łącznie z wyżywieniem, udział w zajęciach, wypożyczenie narzędzi, materiały, wycieczki po lesie oraz ognisko.

Organizatorzy zapewniają wszelkie materiały i narzędzia, dzięki którym powstaną drewniane rzeźby: drewno lipowe, dłuta rzeźbiarskie, materiały ścierne itp.

Aktualną ofertę warsztatów rzeźbiarskich organizowanych przez dluta.pl znajdziesz tutaj:
blog.dluta.pl/alelipa/


Samouczek drewniana łyżka – jak zrobić łyżkę z drewna

Marzy Ci się chwila spokoju. Chciałbyś zaszyć się gdzieś na jakiś krótki nawet czas, żeby [...]

Piknik Stolarski – 10 spotkanie pasjonatów coraz bliżej

Aneta Krzyżak to Kobieta niebanalna. Z jednej strony pracownik naukowy, Profesor Lotniczej Akademii Wojskowej, z [...]

Maciej Sperski – wywiad z autorem samouczka pierwsza rzeźba

Samouczek pierwsza rzeźba – CO, JAK , KTO, DLACZEGO I PO CO? O Autorze Maciej [...]

Komentarz do “Warsztaty rzeźbienia w drewnie z autorem Samouczka pierwsza rzeźba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button