Shinwa Rules Co., Ltd. – precyzja na MIARĘ japońskich mistrzów.

Sklep dluta.pl w swoim asortymencie stawia na narzędzia wysokiej jakości, a gdzie znajdziemy większą precyzję i dbałość o detale niż w Japonii? W tym artykule przedstawiamy Wam firmę Shinwa Rules Co., Ltd., która dołączyła do grona naszych bezpośrednich dostawców. Niezwykle precyzyjne narzędzia pomiarowe prosto z Japonii dostępne w najnowsze ofercie naszego sklepu.

Shinwa Rules Co. Ltd. to firma, która od 1971 roku specjalizuje się w produkcji przyrządów pomiarowych. Oddziały firmy zlokalizowane są w japońskich miastach Tsubeme i Sanjo będących częścią regionu, w którym od XVI wieku rozwijał się przemysł związany z obróbką metalu. Firma więc od samego początku istnienia miała idealne prognozy do osiągnięcia sukcesu. Założyciele przedsiębiorstwa, stawiając na nowoczesne rozwiązania i ciągły rozwój, nigdy nie zapomnieli o historii. Za fundament swojej działalności przyjęli doświadczenie przodków i produkcyjną dokładność, dzięki czemu stworzyli serię niezawodnych metalowych przyrządów pomiarowych. Ciągłe starania, poprawianie jakości produktu, promocji i sprzedaży doprowadziły Shinwa’ę do objęcia pozycji lidera na rynku krajowym.  Popularność marki zdecydowanie wzrosła, a  wielu fachowców różnych branż przestało wyobrażać sobie pracę bez narzędzi tej marki.

W ofercie japońskiego producenta znajdziemy nie tylko precyzyjne liniały i kątowniki, które produkuje od samego początku, ale i suwmiarki, zegary, termometry, higrometry, laserowe aparaty optyczne, arkusze grzewcze i wiele więcej. My jednak skupiamy się na kultowych produktach tej marki, przekładając je na zastosowanie w pracy z drewnem.

 

Historia firmy Shinwa Rules Co., Ltd.

1977 r. 

Shinwa opracowuje technologię produkcji seryjnej ze stali nierdzewnej, podsumowaną otrzymaniem pierwszego patentu. W kolejnych latach japoński producent intensywnie się rozwija, otwierając trzy zakłady produkcyjne, inwestując w park maszynowy oraz zwiększając swój kapitał z 15,5 miliona jenów do 95,5 miliona jenów.

1989 r.

Powstaje kolejny zakład produkcyjny, specjalizujący się w wytwarzaniu pierwszego  nieprzyrządowego produktu pomiarowego Shinwy. Następuje zawarcie transakcji biznesowych z klientami spoza dotychczasowego targetu.

1990 r.

Japońska marka zostaje nagrodzona przez Instytut Badawczy ds. Średnich i Małych Firm.  specjalną nagrodą dla dobrego przedsiębiorstwa, za innowacyjny proces produkcji metalowych przyrządów pomiarowych, rozwój lokalnego przemysłu, oraz wykorzystywanie nowego rynku.

1991 r.

Następuje otwarcie pierwszego, zagranicznego oddziału w Chinach. Początkowo funkcjonujący jako biuro od 1994 roku rozbudowany o halę produkcyjną. Obecnie zakład funkcjonuje według najwyższych japońskich standardów, zatrudniając ponad 200 pracowników.

1999 r.

Uzyskanie międzynarodowego certyfikatu ISO9000 / ISO9001 uznający sposób pracy przedsiębiorstwa, za dobrze funkcjonującą procedurę biznesową, która ma ogromny wpływ na wzrost liczby klientów z zagranicy.

2000 r.

Przyznanie nagrody biznesowej dla przedsiębiorstwa o najlepszych wynikach. Shinwa odnotowała 70% udziału w sprzedaży metalowych liniałów i kątowników oraz uzyskała pozycję najlepiej sprzedających się instrumentów pomiarowych na rynku japońskim.

2001 r.

Zatwierdzenie Shinwy jako akredytowanego producenta Japan Calibration Service System.

2007 r.

Powstanie Shinwa Measuring Tools Corporation,  pierwszego oddziału sprzedaży w Ameryce Północnej, w Chicago. W ten sposób japoński producent mógł poprawić jakość usług oraz dostęp do narzędzi pomiarowych dla znacznej liczby japońskich emigrantów stacjonujących w Stanach Zjednoczonych.

2013 r.

Zainstalowanie maszyny do cięcia laserowego i zatwierdzenie akredytacji produkcji Międzynarodowej MRA (Mutual Recognition Arrangement).

 

Siedziba firmy w Sanjo

Shinwa-Sanjo-Headquarters-factory
Shinwa-tsubame-factory

Fabryka w Tsubame

Centrum dystrybucji w Tsubame

Shinwa-centrum-dystrybucji

Shinwa Rules Co., Ltd. to firma z wieloletnią tradycją i zamiłowaniem do swojej pracy. Jak wspominają na swojej stronie: „Chociaż na świecie istnieją różne rodzaje języka, różne postaci i jednostki miary, niezawodny i dokładny instrument pomiarowy jest powszechnie ceniony”. Dlatego też firma dzięki zakładom produkcyjnym zatrudniającym ponad 400 osób, odpowiada na potrzeby najbardziej wymagających klientów. Za sprawą prężnie działającej dystrybucji, narzędzia marki Shinwa można zakupić nie tylko w Japonii, ale i w Chinach, USA, Azji, Afryce oraz Europie, a także na dluta.pl.

__________________________________________________________________________________

Agata Głowacka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button