Niezbędnik biwakowicza – podpowiadamy, jakie narzędzia przydadzą się podczas odpoczynku na łonie natury.

Sezon wakacyjny już rozpoczęty, większość zaplanowała spędzenie urlopu na piaszczystej plaży, wśród szumiących fal i słonecznych promieni, może jednak jest wśród Was ktoś, kto tak jak my oprócz dalekich podróży lubi spędzać wolny czas na pobliskim łonie natury. Wiecie, jak smakuje noc spędzona w lesie, na dzikiej łące, czy w pobliżu rwącej rzeki? Nie? Czas najwyższy to sprawdzić! Obcowanie z przyrodą to świetny sposób na złapanie oddechu, nabranie dystansu do codziennych problemów oraz pełną wrażeń przygodę dla całej rodziny.

Wybrałeś już cel podróży? Przygotowałeś namiot, śpiwór oraz latarkę i chcesz wyruszać w drogę? Stop! Podczas biwakowania niezbędne są nie tylko dobre humory i podstawowy ekwipunek, ale i kilka narzędzi, z którymi przetrwanie nocy będzie o wiele łatwiejsze.

WŁÓŻ DO SWOJEGO PLECAKA

W Twojej torbie koniecznie musi znaleźć się poręczna siekiera. Idealnym modelem w tym przypadku będzie Siekiera treekingowa Hultafors Premium. Dzięki małym rozmiarom łatwo zapakujesz ją do podróżnego plecaka. Zaopatrzony w podręczną siekierę bez problemu narąbiesz drwa i przygotujesz palenisko, by ogrzać się w chłodny wieczór, czy usmażyć kiełbaski.

dluta.pl - Siekiera treekingowa Hultafors premium

Skoro o ognisku mowa, świetnym uzupełnieniem siekiery będzie zapalniczka, ale żeby nie było zbyt łatwo, nie odpalisz jej jednym ruchem palca. Iskrę wywołasz dopiero podczas pocierania pręta z magnezu o ostrze. Skoro powrót do natury, to na całego! Taka zapalniczka może stać się nie lada atrakcją zwłaszcza dla młodszych towarzyszy wyprawy. Dzięki niej masz możliwość pokazania dzieciom skąd tak naprawdę bierze się ogień.

dluta.pl - zapalniczka

Wśród podstawowego wyposażenie nie może zabraknąć wielofunkcyjnego narzędzia marki Bessey, które łączy w sobie 7 funkcji. Zabierając je ze sobą, masz w kieszeni nożyce, nóż, piłę, pilnik, wkrętak krzyżowy oraz duży i mały wkrętak płaski. Z takim pomocnikiem niestraszne Ci będzie wykonanie drobnych napraw.

dluta.pl - Nożyce / narzędzie wielofunkcyjne DMT

Jeśli podczas odpoczynku na łonie natury zamierzasz przygotowywać zaawansowane posiłki, z pewnością przyda Ci się też ostry nóż japoński z funkcją składania. Podczas pobytu pod namiotem z łatwością pokroisz nim kiełbaski, czy smażoną na ogniu rybę, którą wcześniej złowiłeś. Jest to niezastąpiona prawa ręka biwakowego kucharza. Nóż ma także dodatkową funkcję. Bywając w lesie pewnie nie raz, zauważyliście na korze drzew wyryty napis “Kocham Cię”, z tym narzędziem zostawienie po sobie podobnego śladu nie sprawi Wam żadnej trudności. Z precyzją pozwoli też na wydrążenie kory i przygotowanie łódeczki.

dluta.pl - Japoński nóż składany

Z pewnością zauważyliście, że większość proponowanego ekwipunku to przedmioty zawierające ostrze, co więc gdy nóż się stępi, a nożyce przestaną ciąć? Na ratunek proponujemy małą jak karta kredytową osełkę, mieszczącą się w każdym klasycznym portfelu. Granulacja 600 pozwoli w szybki sposób przywrócić ostrość niewielkim nożom, haczykom wędkarskim czy grotom strzał. Choć to najmniejszy, to jednak jeden z ważniejszych elementów Twojego wyposażenia. Miej ją zawsze przy sobie!

dluta.pl - Osełka DMT DiaSharp, w kształcie karty kredytowej

Gdy już rozbijesz namiot, przygotujesz teren biwakowania, nazbierasz drwa i ułożysz palenisko, czas na relaks. Rozkoszuj się widokiem i dźwiękami przyrody w towarzystwie „Samouczka pierwsza rzeźba“. Praca z drewnem pozwoli Ci na chwilę zapomnienia. Spraw, że Twój umysł totalnie się zresetuje, a przy okazji nabierz nowych zdolności manualnych i stwórz swoją własną rzeźbę.

dluta.pl - Samouczek rzeźbiarski nr 1 - miska jaszczurka - zestaw z dłutami Kirschen

Życzymy miłego wypoczynku, bez telefonów, maili i internetu. Zostawcie pracę, domowe obowiązki i wszystkie zmartwienia za sobą. Postawcie na relaks z naturą w tle!


Agata Głowacka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button