DLUTA.PL podczas targów DREMA 2018

W dniach 11-14.09.2018 w Poznaniu odbyły się coroczne targi przemysłu drzewnego – DREMA. Od kilku lat impreza ta jest obowiązkowym punktem w naszym kalendarzu, stoiska DLUTA.PL nie mogło więc zabraknąć i w tej edycji.
dlutapl-podczas-drema2018-ekipa
Dzięki współpracy z portalem drewno.pl, wieloma ciekawymi osobami i najlepszymi szkołami drzewnymi w Polsce, miałyśmy możliwość tworzenia Strefy Wiedzy i uczestnictwa w ogromnym przedsięwzięciu, jakim są targi DREMA. Zobaczcie, jak było!

STOISKO DLUTA.PL

Przygotowanie stoiska, narzędzi, czy kreatywnych atrakcji, rozpoczęło się kilka miesięcy wcześniej. Jednak dopiero pierwszego dnia targów miałyśmy możliwość sprawdzenia, czy zastaniemy zauważone i czy nasze starania przyniosą zamierzony efekt. W rezultacie odwiedzaliście nas bardzo, bardzo licznie, za co serdecznie dziękujemy. Czerwone japońskie parasolki imitujące charakterystyczny element naszego logo oraz ulotki, które przybrały kształt wachlarzy, cieszyły się ogromnym powodzeniem, dzięki czemu sklep DLUTA.PL był widoczny i oryginalny. Japońskie akcenty pojawiły się jednak nie bez powodu. Tematem przewodnim naszego stoiska były precyzyjne narzędzia japońskie marki SHINWA, o której możecie przeczytać w poprzednim wpisie. Ogromne zainteresowanie wzbudzały również stoły stolarskie, na których mogliście obejrzeć i przetestować m.in. japońskie piły oraz dłuta. Nic jednak nie budziło tak ogromnych emocji, jak ciasteczkowy konkurs, w którym wygrywaliście firmowe gadżety oraz narzędzia z naszego asortymentu. Mimo że DREMA trwała tylko 4 dni, daliście nam tyle energii, że wystarczy na kolejny rok intensywnych działań!

STREFA WIEDZY

Strefa Wiedzy to otwarta przestrzeń targowa, która staje się pewnego rodzaju kolażem, łączącym różne osobowości, instytucje i miejsca pałające miłością do drewna. W tym roku, odwiedzając pawilon nr 3, poza sklepem DLUTA.PL, mogliście spotkać charyzmatycznego rzeźbiarza – Roberta Wyskiela, który za pomocą elektrycznych oraz ręcznych narzędzi stworzył fascynujące rzeźby, w tym także upominki dla naszej ekipy, w tym dla Helena majsterkuje, za które jeszcze raz dziękujemy. Sowy, które otrzymaliśmy, stanowią doskonałą ozdobę wnętrza i obecnie ulubioną zabawkę Heleny.
Kolejną osobowością, którą zdecydowanie warto przedstawić, jest Łukasz Giergasz i jego Stolarnia 5m2. Z zamiłowania stolarz, od pewnego czasu niezwykle medialny YouTuber, który w ciekawy sposób prezentuje swoje poczynania z drewnem. Na targach przyciągał rzesze zwiedzających, zainteresowanych struganiem. Jeśli jeszcze go nie znacie, koniecznie zajrzyjcie na jego kanał. Tam również video relacja z DREMY (w filmach szukajcie naszego stoiska i dziewczyn z DLUTA.PL)
Czas na dwie niezwykłe szkoły, które swoją obecnością na targach zaznaczały, że przemysł drzewny wciąż się rozwija, szkoląc nowych specjalistów w dziedzinie obróbki drewna. Gotowe prace oraz umiejętności uczniów obu szkół można było podziwiać przez 4 dni targów, gdzie w ramach Strefy Wiedzy budowano ule oraz budy dla psów.
ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH TOWARZYSTWA SALEZJAŃSKIEGO ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W GARBATKA – LETNISKO. TECHNIKUM LEŚNE.
Uczniowie Szkoły w Garbatce wsparli nas również w stworzeniu legowiska dla kotów, które przekażemy jednemu z pobliskich schronisk dla zwierząt. Dzięki chłopaki!
Ostatnią ekipą, co nie znaczy, że mniej ważną, są ludzie tworzący portal drewno.pl, bez nich nasza obecność na targach stanęłaby pod znakiem zapytania. Dziękujemy za zaproszenie i wspólne tworzenie Strefy Wiedzy!

DLUTA.PL NA STOISKU DOM I DREWNO

Ciekawych ludzi oraz najnowsze technologie obserwować mogliście na terenie całej DREMY, jednak obowiązkowym punktem na mapie targów było stoisko Dom i Drewno. Codzienne atrakcje, sporo wiedzy i ciekawi goście, pozwolili każdemu znaleźć coś dla siebie. Nam, a w szczególności Helenie z kanału Helena majsterkuje, najbardziej przypadł do gustu pokaz malowania na drewnie, przeprowadzony przez Panią Anne Kucharską z pracowni Forestdesign. Helena, występując w roli asystentki, z bliska obserwowała każdy ruch pędzla. Końcowy efekt przeszedł nasze oczekiwania, a oczarowana Helena powstały na skrawku drewna obraz otrzymała w prezencie. Gorąco polecamy prace Forestdesign każdemu, kto kocha drewno lub chce podarować bliskiej osobie coś oryginalnego.
Na stoisku Dom i Drewno, podczas ostatniego dnia odbyło się również rozdanie nagród w konkursie STARCIE MISTRZÓW, w którym miałyśmy przyjemność fundowaćnagrody. Z zaprezentowanych dziesięciu najlepszych prac wyłoniono jednego zwycięzcę. Pierwsze miejsce zajął Pan Ryszard Grenda, autor „Syzyfa” – jak sam żartobliwie mówi „bezużytecznej maszyny na kulki”, która zachwyciła jurorów i zwiedzających. Zwycięzcy gratulujemy i życzymy kolejnych kreatywnych projektów.
POZOSTAŁE PRACE LAUREATÓW
Podsumowując targi DREMA 2018, chcemy gorąco podziękować wszystkim odwiedzającym nasze stoisko. Jesteśmy wdzięczne za każde ciepłe słowo, które dało nam motywację do dalszego rozwijania pasji do drewna i narzędzi. Już nie możemy doczekać się przyszłorocznej edycji i ponownego spotkania z Wami! Przygotujcie się na jeszcze więcej atrakcji! Szykujemy coś ekstra.
Agata Głowacka

2 komentarze do “DLUTA.PL podczas targów DREMA 2018

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button