Piły japońskie – perfekcyjny prezent! Mistrzostwo w KAŻDYM cięciu.

piły-japońskie

Święta tuż, tuż…Kup prezenty JUŻ!

W tym tygodniu polecamy piły japońskie!

Piły japońskie – narzędzie dla BARDZO wymagających.

Faktem jest, iż narzędzia japońskie słyną z wysokiej jakości wykonania i ogromnej precyzji. Staranność z jaką są wykonywane, wzbudza ogólne uznanie.
Na rynku europejskim w ostatnim dziesięcioleciu, wśród rzemieślników pracujących w drewnie, piły japońskie stały się HITEM!

Piły te tworzone są w dwójnasób. Jedna z technik, nawiązująca do najstarszych japońskich tradycji, mówi o odkuwaniu całego brzeszczotu, a następnie osadzaniu go w rękojeści (ok 10% produkcji).
Drugi ze sposobów, zupełnie współczesny, stanowiący ok.  90% sprzedaży w Japonii, charakteryzuje się tym, że każde narzędzie musi składać się z dwóch części: rękojeści oraz wymiennego brzeszczotu,
co jest bardzo wygodne 
w transporcie i zmniejsza ryzyko uszkodzenia długiej piły.

Azja kontra Europa – 1:0

Niepowtarzalność pił japońskich polega na tym, iż cięcie nimi odbywa się poprzez ciągnięcie ostrza do siebie, a nie poprzez pchanie – co jest domeną pił europejskich.

Minimalne użycie siły podczas pracy pozwala na szerokie zastosowanie bardzo cienkich brzeszczotów (od 3 mm). Piły japońskie uczą, iż szacunek do obrabianego materiału równy jest szacunkowi pracy, którą wkładamy w obróbkę.

Dozuki, Kataba czy Ryoba?

W sposób bardzo podstawowy możemy podzielić piły japońskie na trzy rodzaje.

Dozuki to narzędzie jednostronne, ze wzmocnionym grzbietem, do bardzo precyzyjnych i cienkich cięć wysokiej jakości i ograniczonej głębokości.
Kataba to piła jednostronna, nieposiadająca wzmocnionego grzbietu. Służy głównie do cięć o dużej głębokości bądź do licowania do istniejącej powierzchni.
Najbardziej powszechnym rodzajem jest Ryoba, dwustronna piła z różnym uzębieniem na każdej ze stron, przeznaczona do zadań uniwersalnych.

Piła Dozuki Universal 712808

Piła Dozuki

712104Piła Kataba

Piła Ryoba Komane 712806Piła Ryoba

Tajima

Firma z ponad 100-letnią tradycją produkcji narzędzi ręcznych najwyższej jakości. Brzeszczoty wykonane z wysokiej jakości stali, pokryte powłoką “Fluoro – Coat“, redukującej tarcia i uniemożliwiającej zapychanie się zębów klejem lub żywica. Dzięki temu piła świetnie sprawdzi się przy obróbce świeżego drewna.

Piła Składana Alor Tajima         Piła składana Alor Tajima

 

Czy wiesz, że…

– precyzyjna japońska piła podlega dokładnej kontroli? Każdy ząb jest kontrolowany indywidualnie pod mikroskopem przy 400 krotnym powiększeniu
– piły to wynalazek starożytnej Grecji, wynalezione przez Talosa, który wynalazek ten przypłacił życiem ginąc z rąk zazdrosnego wuja
– niewielkie piły o specjalnej budowie znalazły swoje zastosowanie w chirurgii do przecinania kości podczas operacji
– piły długie jedno lub dwu uchwytowe umiejętnie wyginane i wprawiane w wibracje za pomocą smyczka pretendowały do rangi instrumentów muzycznych w XX wieku

Pamiętaj!

     
5 lat gwarancji     Rok na zwrot  
Produkty produkty zakupione w sklepie dluta.pl objęte są 5 – letnią gwarancją!   Ponadto dajemy możliwość zwrotu bądź wymiany produktów nieużywanych przez okres
12 – miesięcy – Rok na zwrot!
_______________________________

Roma Konieczna – dział marketingu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button