fbpx

Piły japońskie – perfekcyjny prezent! Mistrzostwo w KAŻDYM cięciu.

piły-japońskie

Święta tuż, tuż…Kup prezenty JUŻ!

W tym tygodniu polecamy piły japońskie!

 

Piły japońskie – narzędzie dla BARDZO wymagających.

Faktem jest, iż narzędzia japońskie słyną z wysokiej jakości wykonania i ogromnej precyzji. Staranność z jaką są wykonywane, wzbudza ogólne uznanie.
Na rynku europejskim w ostatnim dziesięcioleciu, wśród rzemieślników pracujących w drewnie, piły japońskie stały się HITEM!

Piły te tworzone są w dwójnasób. Jedna z technik, nawiązująca do najstarszych japońskich tradycji, mówi o odkuwaniu całego brzeszczotu, a następnie osadzaniu go w rękojeści (ok 10% produkcji).
Drugi ze sposobów, zupełnie współczesny, stanowiący ok.  90% sprzedaży w Japonii, charakteryzuje się tym, że każde narzędzie musi składać się z dwóch części: rękojeści oraz wymiennego brzeszczotu,
co jest bardzo wygodne 
w transporcie i zmniejsza ryzyko uszkodzenia długiej piły.

Azja kontra Europa – 1:0

Niepowtarzalność pił japońskich polega na tym, iż cięcie nimi odbywa się poprzez ciągnięcie ostrza do siebie, a nie poprzez pchanie – co jest domeną pił europejskich.

Minimalne użycie siły podczas pracy pozwala na szerokie zastosowanie bardzo cienkich brzeszczotów (od 3 mm). Piły japońskie uczą, iż szacunek do obrabianego materiału równy jest szacunkowi pracy, którą wkładamy w obróbkę.

Dozuki, Kataba czy Ryoba?

W sposób bardzo podstawowy możemy podzielić piły japońskie na trzy rodzaje.

Dozuki to narzędzie jednostronne, ze wzmocnionym grzbietem, do bardzo precyzyjnych i cienkich cięć wysokiej jakości i ograniczonej głębokości.
Kataba to piła jednostronna, nieposiadająca wzmocnionego grzbietu. Służy głównie do cięć o dużej głębokości bądź do licowania do istniejącej powierzchni.
Najbardziej powszechnym rodzajem jest Ryoba, dwustronna piła z różnym uzębieniem na każdej ze stron, przeznaczona do zadań uniwersalnych.

Piła Dozuki Universal 712808

Piła Dozuki Universal 712808

712104Piła Kataba Super Hard 712204

Piła Ryoba Komane 712806Piła Ryoba Komane 712806

Tajima

Firma z ponad 100-letnią tradycją produkcji narzędzi ręcznych najwyższej jakości. Brzeszczoty wykonane z wysokiej jakości stali, pokryte powłoką “Fluoro – Coat“, redukującej tarcia i uniemożliwiającej zapychanie się zębów klejem lub żywica. Dzięki temu piła świetnie sprawdzi się przy obróbce świeżego drewna.

Piła Składana Alor Tajima         Piła składana Alor Tajima

 

Czy wiesz, że…

– precyzyjna japońska piła podlega dokładnej kontroli? Każdy ząb jest kontrolowany indywidualnie pod mikroskopem przy 400 krotnym powiększeniu
– piły to wynalazek starożytnej Grecji, wynalezione przez Talosa, który wynalazek ten przypłacił życiem ginąc z rąk zazdrosnego wuja
– niewielkie piły o specjalnej budowie znalazły swoje zastosowanie w chirurgii do przecinania kości podczas operacji
– piły długie jedno lub dwu uchwytowe umiejętnie wyginane i wprawiane w wibracje za pomocą smyczka pretendowały do rangi instrumentów muzycznych w XX wieku

 

Pamiętaj!

     
5 lat gwarancji     Rok na zwrot  
Produkty produkty zakupione w sklepie dluta.pl objęte są 5 – letnią gwarancją!   Ponadto dajemy możliwość zwrotu bądź wymiany produktów nieużywanych przez okres
12 – miesięcy – Rok na zwrot!
_______________________________

Roma Konieczna – dział marketingu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *