BeaverCraft – noże do drewna

dlutapl-noze-do-drewna-beavercraft

Zapewne nie spodziewacie się, że noże do drewna mogą być tak fascynującym i tak rozbudowanym tematem. Szczerze?  My też nie zdawałyśmy sobie z tego sprawy… dopóki same nie zaczęłyśmy strugać drewna. Stylów rzeźbienia nożem w drewnie jest całkiem sporo, od snycerstwa geometrycznego, przez rzeźbę przestrzenną, aż do tworzenia form wklęsłych takich jak łyżki czy kuksy. W odpowiedzi na potrzeby naszych klientów, wciąż rozbudowujemy naszą ofertę narzędziową i już dziś możemy przedstawić Wam nowego producenta, który z pewnością zostanie z nami na dłużej.

dlutapl-noze-do-drewna-beavercraft

BeaverCraft – o producencie

BeaverCraft to firma pochodzenia ukraińskiego, która powstała poprzez chęć zaspokojenia potrzeby posiadania noży do drewna o wysokiej jakości i za stosunkowo niską cenę. Założyciele przedsiębiorstwa mimo szeroko zakrojonych poszukiwań nie znaleźli noża wpisującego się w wytyczone ramy, w związku z czym opracowali swoje produkty i w 2014 roku weszli na rynek.

dlutapl-beavercraft-logo

Od samego początku produkty marki BeaverCraft, spełniają trzy warunki, takie jak jakość, niezawodność i satysfakcjonująca cena.

dlutapl-noze-do-drewna-beavercraft

Do produkcji narzędzi marka BeaverCraft używa specjalnej stali stopowej o twardości na poziomie 57-58 HRC. Taka stal jest bezpieczna dla rzeźbiarzy – nawet jeśli się zgina, nie pęka. Łatwo jest też utrzymać krawędź tnącą w dobrym stanie, a także zminimalizować ryzyko uszkodzenia. Krawędzie wszystkich narzędzi do drewna z czasem tracą ostrość, dlatego wymagają regularnego honowania (ostrzenie w tym przypadku jest procesem zalecanym wyłącznie podczas poważnego uszkodzenia ostrza). Stal stosowana przez BeaverCraft pozwala na łatwe utrzymanie krawędzi poprzez honowanie – to wystarczy, aby powrócić do stanu ostrego jak brzytwa.

Poniżej znajdziecie noże do drewna producenta BeaverCraft, dostępne w sklepie dluta.pl GWARANTUJEMY NIEZŁE STRUGANIE! 🙂

Nóż snycerski BeaverCraft – rozmiar ma znaczenie

Snycerstwo to sztuka wymagająca ogromnej precyzji, podczas wycinania drobnych detali, zdobień, ornamentów nie ma miejsca na pomyłkę, w związku  z czym drobne rozmiary ostrza będą w tym przypadku wręcz nieocenione. Spiczasta i zaostrzona na całej długości krawędź ostrza pozwala dotrzeć do najtrudniej dostępnych miejsc wymagających obróbki. Nóż snycerski BeaverCraft poradzi sobie zarówno w miękkim jak i twardym, wymagającym drewnie. Jesionowa, rękojeść świetnie leży w dłoni, dzięki czemu praca nożem jest przyjemniejsza. Producent dokłada również wszelkich starań jeśli chodzi o design swoich produktów. Naszym zdaniem ten nóż jest niezwykle uroczy, a Wam jak się podoba?

dlutapl-noz-snycerski-beavercraft

Noże rzeźbiarskie BeaverCraft –  postaw na ostrość

Noże rzeźbiarskie to propozycja zdecydowanie większego gabarytu. Wygodna rękojeść oraz długie ostrze umożliwiają łatwe skrawanie większej ilości materiału. Te noże idealnie sprawdzą się podczas zgrubnej obróbki drewna miękkiego jak i twardego, w związku z  czym powinny znaleźć się w podstawowym wyposażeniu każdego strugającego. Dodatkowo, dzięki zaostrzonej końcówce, noży można używać również do opracowywania detali, czy obróbki zaokrąglonych powierzchni. Stal z której wykonano noże do drewna BeaverCraft długo utrzymuje ostrość, wystarczy regularnie robić przerwę na honowanie, a ostrze zachowa swoją pierwotne właściwości. Noże rzeźbiarskie BeaverCraft  łączące 2 w 1, to must have każdego początkującego. 

dlutapl-noz-do-drewna-rzezbiarski-beavercraft
dlutapl-noz-do-drewna-rzezbiarski-beavercraft

Noże do łyżek BeaverCraft  – strugaj na okrągło

Noże do łyżek to narzędzia niezbędne podczas drążenia drewna, czy inaczej mówiąc wykonywania form wklęsłych, takich jak łyżka czy kuksa. Obecnie w naszym sklepie znajdziecie dwie propozycje: prawy, delikatnie wygięty nóż o promieniu 30 mm, przeznaczony do większych prac oraz nóż do łyżek z długą rękojeścią i dwustronnym ostrzem, dzięki któremu możemy skrawać w obu kierunkach, a także w przypadku zamocowanego kawałka drewna używać obu rąk.

dlutapl-noz-do-drewna-beavecraft-noz-do-lyzek
dlutapl-noz-do-drewna-beavercraft-noz-do-lyzek-dwustronny

Oferta noży do drewna marki BeaverCraft w DLUTA.PL stopniowo będzie się powiększać, to tylko namiastka tego co ten specjalizujący się w nożach producent ma do zaoferowania. Zaglądajcie więc do naszego sklepu regularnie i szukajcie NOWOŚCI.

Jeśli nadal nie wiesz który nóż do drewna będzie dla Ciebie odpowiedni skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy!

MIŁEGO STRUGANIA!


Autor: Agata Głowacka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button