Narzędzia w dziecięcym wydaniu – jak budować kreatywność małego majsterkowicza.

Każdy z nas był kiedyś dzieckiem i doskonale wie jakie pomysły rodzą się w małych głowach. By w prawidłowy sposób wykorzystać potencjał swojej pociechy, w jej ręce włóż odpowiednie narzędzia i niech się dzieje magia.

W dzisiejszych czasach świat dorosłych oczekuje kreatywnych pomysłów, pracowników i działań. Nieszablonowe myślenie jest jednak domeną małych umysłów, nieskażonych jeszcze żadnymi normami i wzorcami zachowań. Dla nich każda rzecz jest nowa, budzi tysiące skojarzeń i nasuwa możliwości jej wykorzystania, przy czym dorosły człowiek znając zastosowanie danego przedmiotu nie potrafi wymyślić nic nadzwyczajnego. Mówią, że wiedza jest kluczem do potęgi, w tym przypadku potęgą jest stawianie pierwszych kroków na nieznanym gruncie. Przystosowywanie świata do nas, nie nas do świata – tym właśnie jest KREOWANIE.

Pomysły młodego człowieka potrafią zaszokować niejednego dorosłego, dzieci więc to istoty nad wyraz kreatywne. Sklep dluta.pl wspiera nieszablonowe myślenie i rozszerza ofertę narzędzi dostosowanych do potrzeb małych majsterkowiczów. Nasze szeregi zasila jeden z młodych kreatywnych ekspertów. Operowanie piłą, wypalarką, czy pędzlem to dla Heleny świetna zabawa. Jeśli jeszcze nie odwiedzałeś kanału Helena majsterkuje zrób to teraz, chwyć narzędzia i zaangażuj swoje dziecko w proste prace stolarskie.

logo-helena-majsterkuje

DZIEŃ DZIECKA, to idealny powód na sprezentowanie swojej córce/synowi zabawki, która nie będzie wyłącznie ładną ozdobą, ale i sposobem na edukację, rozwój wyobraźni oraz zdolności manualnych. Polecamy produkty marki PEBARO, które wprowadzają do dorosłości, zaspokajają chęć naśladowania rodziców oraz rozwijają na wielu polach. By mieć to wszystko, wcale nie musisz wydawać kroci. Poniżej kilka propozycji na oryginalny prezent, dobierz produkt pod względem ceny oraz preferencji swojego dziecka.

Kreatywność do 200 zł.

1. Samouczek pierwsza rzeźba konik z dłutami Narex.

samouczek rzeźbiarski konikW zestawieniu nie może zabraknąć naszego bestsellerowego – Samouczka pierwsza rzeźba. Album zdjęć jasno ukazujących kolejne kroki obróbki oraz zestaw dłut to świetny pomysł na upominek dla osoby rozpoczynającej swoją przygodę z rzeźbiarstwem. Zamień kawałek drewna w konika na biegunach lub wymyśl własny kształt.  Zapewniamy prezentowe opakowanie oraz gwarancję świetnej zabawy.

 

 2. Szafka narzędziowa – zestaw klasyczny.

szafka-narzędziowa-zestaw-klasyczny-PEBARONie lada gratka dla Twojego dziecka! Bogaty zestaw narzędzi zamknięty w drewnianej szafce do powieszenia na ścianie może być upominkiem zarówno dla początkującego, jak i zaawansowanego majsterkowicza. Przełamujemy tabu, że narzędzia są niebezpieczne i przeznaczone wyłącznie dla dorosłych.  Pokaż swojemu dziecku, że wspólne majsterkowanie to świetna alternatywa dla telefonu komórkowego, gier i Internetu.

3. Zestaw kreatywny zamek

Niezwykle angażujący drewniany model zamku do własnoręcznego złożenia. Łączenie zawartych w zestawie 61 elementów to świetna zabawa, ale i nauka cierpliwości. Po złożeniu modelu w całość dziecko może go dowolnie pomalować i ozdobić, a następnie wykorzystać jako dodatek do zabaw lalkami, czy figurkami rycerzy.

Kreatywność do 100 zł.

1. Pirograf podstawowy + 9 końcówek.

pirograf-podstawowy-9-końcówek-PEBAROPirograf to urządzenie służące do wypalania wzorów, rysunków i napisów na drewnie, świetnie sprawdzi się jako prezent dla dzieci o zdolnościach plastycznych. Sprawdź jak z wypalaniem poradziła sobie Helena Majsterkuje. Ozdobienie drewnianej ramki na zdjęcia, czy szkatułki dla mamy zyska nową jakość. Pirograf wyposażono w dodatkowe końcówki i stemple dające możliwość wykonania różnorodnych wzorów. Pozwól swojemu dziecku rozwijać wyobraźnię i talent z wypalaniem.

2. Zestaw kreatywny mały budowniczy.

Mały budowniczy to zestaw drewnianych elementów, które w połączeniu tworzą nieograniczoną ilość brył.  Zbuduj samochód, huśtawkę lub zaprojektuj własny model. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia! Produkt ten daje więc możliwość rozwoju kreatywności oraz nauki korzystania z podstawowych narzędzi.

3. Karmnik dla ptaków.

Zestaw drewnianych elementów oraz podstawowych narzędzi do złożenia karmnika dla ptaków to świetna opcja dla miłośników przyrody. Jeśli Twoje dziecko interesuje się zwierzętami, a na dodatek uwielbia wbijać gwoździe, taki upominek z pewnością wywoła uśmiech na jego twarzy. Gotowy domek można dowolnie pomalować i ozdobić tworząc oryginalną ozdobę ogrodu, czy balkonu.

Kreatywność do 50 zł.

1. Zestaw kreatywny statek.

zestaw kreatywny statekTańszym rozwiązaniem, ale wcale nie mniej kreatywnym jest zestaw elementów do stworzenia statku. Zabawa ta opiera się głównie na łączeniu elementów oraz wbijaniu gwoździ imitujących burtę. Chwytajcie więc za młotki i do dzieła!

2. Zestaw kreatywny domek dla ptaków.

To alternatywa dla droższego karmnika.  Zestaw zawiera wyłącznie drewniane elementy, które po złożeniu tworzą domek dla ptaków. Końcowy model można dowolnie pomalować i ozdobić nadając indywidualnego charakteru. Rozwijając kreatywność, zaangażuj dziecko w działanie proekologiczne i zawieś domek dla ptaków w swoim ogrodzie lub na balkonie.

3. Piła włosowa Pebaro.

Twoja pociecha ma już na tyle rozwiniętą kreatywność, że sama potrafi wymyślić, co można stworzyć z drewna? Wręcz jej w prezencie odpowiednie narzędzia do jego obróbki. Mała, poręczna piła włosowa, idealnie dopasowana do dziecięcej ręki, niczym Dżepetto wytnie z drewna dowolny kształt. Doskonała do wyrzynania drobnych elementów i zdobień.

Te i wiele innych pomysłów na prezent znajdziesz TUTAJ.


Agata Głowacka – Dział kreatywny


PETER BAUCH GmbH & Co. KG to firma z siedzibą w Wuppertal Ronsdorf, która powstała w 1919 roku. W 1978 roku firma zaczęła produkować małe elektryczne wiertarki, a następnie rozszerzyła asortyment małych narzędzi hobbystycznych sprzedawanych obecnie pod marką PEBARO. W naszej ofercie znajdziecie Państwo akcesoria do wyrzynania, a także bardzo popularne wypalarki do drewna, tzw. pirografy, produkowane  przez tę firmę.

Pirografy niemieckiej firmy Bausch, sprzedawane pod marką PEBARO, posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty, które potwierdzają ich zgodność z normami europejskimi i gwarantują, że ich używanie jest  całkowicie bezpieczne.

Komentarz do “Narzędzia w dziecięcym wydaniu – jak budować kreatywność małego majsterkowicza.

  1. Sylwia napisał(a):

    Świetny artykuł o narzędziach w dziecięcym wydaniu! Fajnie, że pokazujecie, jak wprowadzać dzieci w świat majsterkowania w bezpieczny i zabawny sposób. Opisy różnych narzędzi dostosowanych do małych rączek są naprawdę pomocne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button