BALLISTOL – zabezpieczy Twoje narzędzia, ale i zdrowie. Sprawdź jakie CUDOWNE MOCE kryje niewielka butelka oleju.

dlutapl-olej-ballistol-uniwersalny

Dziś olej uniwersalny marki BALLISTOL jest produkowany i sprzedawany na całym świecie, ale czy wiecie, jak powstał i jakie kryje w sobie „tajemne moce”? Temat jest bardzo na czasie, bo produkt, o którym Wam dziś opowiemy to nie tylko świetne wyposażenie warsztatu, ale i broń w walce z WIRUSAMI i BAKTERIAMI!

SKĄD WZIĄŁ SIĘ OLEJ BALLISTOL?

Pierwotnie, olej ten został wyprodukowany dla cesarskiej armii, jako środek do konserwacji broni, BALLISTOL wkrótce stał się jednak niezbędnym lekarstwem w wielu niemieckich, czy szwajcarskich domach. Miliony konsumentów korzystało z BALLISTOLU, niejednokrotnie eksperymentując.  Takie testowanie spowodowało, że produkt znalazł nowe, zaskakujące zastosowania, ale o tym w dalszej części artykułu…

Historia powstania oleju BALLISTOL sięga 1874 roku, kiedy Friedrich Wilhelm Klever, prawnik z zamiłowaniem do ekonomii postanowił założyć fabrykę chemiczną – F.W. Klever w Kolonii w Niemczech. To właśnie tam ruszyła pierwsza produkcja oleju, a założyciel firmy, aby stać się bardziej niezależnym zainwestował nawet we własną kopalnię węgla. UWIERZYCIE?  Na przełomie XIX i XX wieku cesarska armia zgłosiła potrzebę zaopatrzenia się w uniwersalny olej, który byłby odpowiedni nie tylko do konserwacji metalowych części broni, ale także do zabezpieczania drewnianych zapasów i sprzętu skórzanego. Jednocześnie miał on służyć żołnierzom jako lek na drobne obrażenia, szarpane rany i siniaki. W związku z tym, że POTRZEBA JEST MATKĄ WYNALAZKU, doktor Helmut Klever, ówczesny wykładowca chemii i syn założyciela Zakładu Chemicznego, opracował formułę specjalnego oleju i nadał mu nazwę BALLISTOL. Nie od razu olej UNIWERSALNY BALLISTOL, o którym mowa został uznany za fenomenalny, jednak z czasem wzrastała ilość odkrytych zastosowań i właściwości, co przyczyniło się do nadania mu przydomku „cudowny”.

siedziba-firmy-ballistol

Marka BALlISTOL przetrwała wszystkie historyczne zawirowania naszego stulecia i zyskała ugruntowaną pozycję w środowiskach takich jak myśliwi, zawodowi strzelcy, czy wędkarze.  Nie jest przesadą twierdzenie, że BALLISTOL stał się synonimem jakości i wszechstronności. Dziś firma prowadzona jest przez rodzinę Zettler, która przejęła działalność, będącą ówcześnie na skraju bankructwa spowodowanego światowymi wojnami  i uratowała potencjał oleju BALLISTOL. Od tego czasu przedsiębiorstwo stale się rozwija, a w jego ofercie znajduje się już ponad 70 produktów. Niektóre z nich możecie zakupić również w sklepie DLUTA.PL

JEDEN PRODUKT  – WIELE MOŻLIWOŚCI

Aspekt ekologii i ochrony środowiska odgrywają coraz ważniejszą rolę w naszym życiu. Czy wiecie, że BALLISTOL jest nie tylko świetnym środkiem konserwującym narzędzia, ale i kosmetykiem pielęgnującym nasze ciała? I TO WSZYTSKO W ZGODZIE ZE ŚRODOWISKIEM!

dlutappl-olej-ballistol-chusteczka

Receptura BALLISTOL-u oparta jest na leczniczym białym oleju, który stosuje się w farmacji jako składnik leków przyjmowanych przez człowieka. Dla ludzi, zwierząt oraz innych organizmów jest on absolutnie nietoksyczny. Z badań wynika, że olej ten w żaden sposób nie zanieczyszcza wody, a gdy dostanie się do gleby, ulega rozkładowi  i włącza do naturalnego obiegu. Dodatkowo od samego początku powstania firmy,  wszystkie produkty tej marki mają ekologiczne opakowania, od szklanych butelek po metalowe puszki i kanistry, czy spraye, których niekiedy nie da się zastąpić, opracowywane w taki sposób, by były jak najmniej szkodliwe dla środowiska. Producent stara się nie używać plastiku i zachęca do recyklingowania pustych opakowań.  CZYŻ TO NIE WSPANIAŁA WIADOMOŚĆ?

BALLISTOL – LEK NA CAŁE ZŁO?

Wspierając się wieloma badaniami przeprowadzonymi przez producenta nad trującymi właściwościami oleju BALLISTOL, w pełni potwierdzamy, że jest on NIESZKODLIWY dla zdrowia zwierząt i ludzi. W związku z powyższym  podobno spora część myśliwych i strzelców stosuje BALLISTOL wewnętrznie, gdy cierpią na problemy trawienne lub zgagę. W kilku raportach utrzymuje się nawet, że całoroczne stosowanie preparatu doustnie nie zagraża zdrowiu. JEDNAK PAMIĘTAJ, PRODUKT NIE JEST OFICJALNIE UZNANY ZA LEK, WIĘC ROBISZ TO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

Warto zaznaczyć tutaj, że badano również moc dezynfekującą BALLISTOLU i udowodniono, że bakterie gronkowca są zabijane przez nierozcieńczony preparat w ciągu trzech do dziesięciu minut, natomiast zarazki wywołujące dur brzuszny oraz gruźlicę  w kontakcie z olejem, nie mogą przeżyć ani minuty.

OLEJ BALLISTOL– TOWARZYSZ NA LATA

dlutapl-olej-ballistol-spray

Podobnie jak żywe istoty, substancje organiczne również podlegają procesowi starzenia. Tlen w powietrzu, wilgoć, bakterie i czas szkodzą wszystkiemu. Wpływa to również na oleje techniczne, które w swojej formule zawierają węglowodory charakteryzujące się wiązkami podwójnymi. Związki te są podatne na tlen w powietrzu, który łączy cząsteczki w większe grupy, tworząc lepkie grudki. Proces ten nazywamy gumowaniem (żywiczeniem). BALLISTOL jednak dzięki zawartości przeciwutleniaczy nie podlega utlenianiu, a ze względu na swoją budowę chemiczną nie ma skłonności do żywiczenia. Dzięki czemu jest to preparat, który będzie służył przez wiele, wiele lat. Olej ten nie tylko może przez długi czas być przetrzymywany w opakowaniu i nie stracić przy tym swoich wartości, ale i po naniesieniu na narzędzie tworzy powłokę chroniącą je przed upływem czasu, który w tym przypadku zwany jest korozją.

JAK STOSOWAĆ BALLISTOL

Istnieją niezliczone obszary zastosowań BALLISTOLU  w utrzymaniu porządku i technologii, ale również niezliczone są możliwości zastosowania go  w kontakcie z ludźmi i zwierzętami. Jest to rodzaj delikatnej tematyki, ponieważ zgodnie z prawem dotyczącym produktów farmaceutycznych, producent nie może podawać wskazówek dotyczących zastosowań medycznych, chyba że produkt zostałby uznany za lek, a co za tym idzie sprzedawany wyłącznie w aptekach.

dlutapl-olej=ballistol-spray-zastosowanie
  • Ballistol jest nieszkodliwy toksykologicznie, w związku z czym nie ma zastrzeżeń co do wykorzystywania tego oleju  DO KONSERWACJI MASZYN PRODUKUJĄCYCH ŻYWNOŚĆ.
  • Ballistol jest NIESZKODLIWY DLA POWIERZCHNI LAKIEROWANYCH, CZY WYKONANYCH Z TWORZYWA SZTUCZNEGO. Nadaje im nowego blasku i hydrofobową powłokę. W razie wątpliwości producent zaleca wykonanie testu, na niewielkim obszarze danego materiału.
  • Ballistol to IDEALNY PREPARAT DO NAOLIWIENIA SKRZYPIĄCYCH ZAWIASÓW czy zacinających się zamków. Już pod wpływem kilku kropli metalowe elementy drzwi, czy okien będą pracowały płynnie i cicho, a na dodatek zapewnimy im ochronę przed korozją.
  • Ballistol NIE NISZCZY DREWNA, ALUMINIUM i ELEMENTÓW SKÓRZANYCH, wręcz przeciwnie, konserwuje je. Drewno, czy skóra wchłaniają olej dzięki czemu, są zabezpieczone przed pleśnią i grzybami.
  • Ballistol  rozcieńczony z wodą w stosunku 30ml oleju / 1l wody  można z powodzeniem wykorzystywać w ogrodzie, JAKO OPRYSK ROŚLIN. Skutecznie zwalcza on wszy, roztocza i inne małe pasożyty. Choć roztwór ten nie ma takich samych właściwości jak dedykowane preparaty, jednak jest zupełnie nieszkodliwy dla naszych pupili i nas samych.
  • Ballistol to idealny preparat DO ZABEZPIECZANIA PRZED KOROZJĄ NARZĘDZI oraz broni myśliwskiej. Dociera do najmniej dostępnych zakamarków przedmiotu, chroni je przed rdzą i zapewnia utrzymanie ruchomych elementów w dobrej kondycji.

BALLISTOL ma jeszcze jedno zastosowanie, w obecnej sytuacji być może najbardziej pożądane przez nas wszystkich. Jest to bowiem silny środek przeciwdrobnoustrojowy i przeciwwirusowy. Olej parafinowy zawarty w BALLISTOL-u jest całkowicie oczyszczony oraz biodegradowalny i jak podają zagraniczne źródła, wydaje się działać na polimery RNA wirusów takich jak koronawirus. Tę kwestię pozostawiamy jednak specjalistom, możemy jedynie zapewnić, że BALLISTOL to również dobry, a może i najlepszy ŚRODEK DEZYNFEKUJĄCY, jest 10 razy silniejszy niż popularne środki antybakteryjne. Można więc myć nim ręce, czy odkażać powierzchnie dotykowe i narzędzia kuchenne.

Nie czekaj, kup BALLISTOL!
https://dluta.pl/oleje-i-srodki-antykorozyjne


Autor: Agata Głowacka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button