WARSZTATY RZEŹBY W DREWNIE na Łazarzu w Poznaniu

warsztaty rzeźby

Tego lata w ramach projektu Centrum Warte Poznania finansowanego przez Miasto Poznań, Pracownia Łazarz zorganizowała bezpłatne warsztaty i zamieniła poznański Park Kasprowicza w pole rzeźbiarskie! Warsztaty odbyły się w trzech weekendowych cyklach w czerwcu i lipcu 2014.

Wszyscy uczestnicy mieli do dyspozycji sezonowane drewno lipowe, wzory i przykłady prac oraz narzędzia do pracy. W ramach warsztatów odbył się pokaz i możliwość wypróbowania narzędzi do obróbki drewna z naszego sklepu dluta.pl a każdy z uczestników otrzymał ważny przez 6 miesięcy rabat 10%.

Prace można było konsultować z absolwentem Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych UAP Łukaszem Trusewiczem oraz mistrzem stolarskim i amatorem rzeźby w drewnie Maciejem Piaseckim.

Dzieci, młodzież, dorośli – każdy mógł uczestniczyć w spotkaniu. Nie zabrakło tam i nas! Ekipa dluta.pl udała się na trzecią edycję warsztatów 6 i 7 lipca. Było to dla nas nie lada wyzwanie, bowiem w codziennej pracy mamy styczność z narzędziami do pracy w drewnie, a dzięki warsztatom przybliżyłyśmy sobie techniki pracy w tym surowcu. W atmosferze śniadania na trawie (imprezie towarzyszył cotygodniowy cykl Targu Śniadaniowego) stworzyłyśmy własne płaskorzeźby i formy przestrzenne. Praca w drewnie wymaga ogromnej wyobraźni, precyzji ale co najważniejsze – cierpliwości. Ale za to efekt końcowy to satysfakcja gwarantowana! Teraz jeszcze lepiej rozumiemy naszych klientów:)

Jedne warsztaty, jeden weekend, 14 godzin zajęć…wystarczy by złapać bakcyla!

12
Dłuta, noże, młotki…wszystko do naszej
dyspozycji!
 
5 2
Hmmm…od czego by tu zacząć? Może najpierw narysuję…
 
19 20
…oj to nie będzie takie łatwe… …ale trochę wyobraźni…
 
15 21
…skupienia… …i wytrwałości…
 
9 111 7
jeszcze drobne poprawki… No i wreszcie dłuta w ruch! Bez młotka…
 
14 13
…się nie obędzie A dzieci zawsze chętnie pomogą!
 
22 16
Praca wre!!! Po ciężkiej pracy trzeba chwilę odpocząć:)
 
28 27
Potem można podziwiać efekty… …i mieć satysfakcję z wykonanego przez siebie dzieła!
 
29 26
Oto łyżka wykonana przez Agnieszkę:) Jedno jest pewne: rzeźba wymaga anielskiej cierpliwości!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button